KULTer.hu - Kinevezték az NKA kollégiumainak új tagjait
70686
post-template-default,single,single-post,postid-70686,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Kinevezték az NKA kollégiumainak új tagjait

Lezárult a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) szakmai kollégiumainak tisztújítása, február 18-án, csütörtökön megkezdték a munkájukat az új kuratóriumi tagok. Alább a kurátorok névsora olvasható…

Művészeti főtematikájú állandó kollégiumok

Építőművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Marosi Miklós főépítész, a Közti Zrt. stúdióvezetője, az MMA rendes tagja

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Benczúr László vezető építész tervező, a Benczúr & Partner Építész Kft. ügyvezető igazgatója,
Somogyi Pál György Ferenczy-díjas belsőépítész, építész, irányító tervező, a KESO Design Stúdió Kft. vezetője, az MMA rendes tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Salamin Ferenc építész, vezető tervező, Ybl-díjas, az MMA levelező tagja, az Országos Főépítészi Kollégium elnöke
Sulyok Miklós művészettörténész, a Budapest Galéria kurátora, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Csernyus Lőrinc Ybl-díjas építész, vezető tervező a Triskell Épülettervező Kft. ügyvezető igazgatója, az MMA levelező tagja

Filmművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Lajos Tamás producer

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Bakos Edit filmterjesztési szakember, az Art-mozi Egyesület elnöke
Kende János Kossuth-díjas filmoperatőr, a HSC elnöke, a Magyar Filmművész Szövetség alelnöke, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Professor Emeritusa

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Fekete Ibolya Balázs Béla díjas filmrendező, forgatókönyvíró
Jelenczki István filmrendező, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

M. Tóth Géza Balázs Béla-díjas filmrendező, producer, a KEDD Animációs Stúdió alapítója és vezetője, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektora

Fotóművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy):
Haris László fotóművész, az MMA rendes tagja

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Barta Zsolt Péter fotóművész
Dr. Tomsics Emőke történész, a Magyar Nemzeti Múzeum főmuzeológusa

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Szelényi Károly fotóművész

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Kőrösi Orsolya, a Magyar Fotográfusok Háza – Mai Manó Ház ügyvezető igazgatója
Dr. Máté Gábor DLA, fotográfus, egyetemi adjunktus, a MOME Fotográfia Tanszék vezetője

Iparművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy):
Sára Ernő tervezőgrafikus, az MMA rendes tagja

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

T. Doromby Mária Ferenczy Noémi-díjas textilművész, címzetes főiskolai tanár
Lovas Ilona iparművész
Nagy Márta keramikusművész, PTE tanszékvezető egyetemi tanára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Hefkó Mihály DLA, címzetes főiskolai tanár, Ybl Miklós-díjas, Ferenczy Noémi-díjas, Europa Nosztra-díjas, ICOMOS-díjas, az Év Belsőépítésze díjas, az MMA levelező tagja
Nagy Judit gobelintervező, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Rényi Krisztina grafikusművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja
Koós Pál Ferenczy Noémi díjas formatervező művész, a MOME egyetemi docense, intézetigazgató, a Magyar Formatervezési Tanács tagja
Minya Mária Munkácsy-díjas, Formatervezési Nívódíjas, a XVII. Országos Kerámia Biennálé I. díjasa, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma díjasa, Gádor István-díjas keramikusművész, az MMA nem akadémikus köztesületi tagja

Képzőművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Fabényi Julia Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Baky Péter festőművész
Dr. Cs. Tóth János művészeti író a MAOE Képzőművészeti tagozat elnökségi tagja, a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetettje

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Baksai József festő- és grafikusművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja
Lipcsey György Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Aknay János Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke, az MMA rendes tagja

Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Cseri Miklós, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Csasztvan András, a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, a szarvasi Tessedik Táncegyüttes művészeti vezetője
Dr. Ratkó Lujza néprajzkutató, a Jósa András Múzeum etnográfusa, a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetének főiskolai docense

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Eredics Gábor Kossuth-díjas zenész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének tanára, a Vujicsics Együttes vezetője, az MMA levelező tagja
Landgráf Katalin textilművész, a Fóti Népművészeti Szakközépiskola és Gimnázium művészeti vezetője, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, az MTA BTK Néprajztudományi Intézet igazgatója

Szépirodalom Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Jánosi Zoltán József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, a Kölcsey Társaság elnöke

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, az Eszterházy Károly Főiskola tanára
Erős Kinga kritikus, az Orpheusz Kiadó vezetője, a Magyar Írószövetség elnökségi tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Dr. Bertha Zoltán József Attila-díjas irodalomtörténész, az MMA levelező tagja
Dr. Falusi Márton költő, az MMA Irodalmi Tagozat nem akadémikus köztestületi tagjainak közgyűlési képviselője, az MMA MMKI tudományos munkatársa, a Hitel folyóirat szerkesztője
Dr. Iancu Laura író, költő, néprajzkutató, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Csontos János, József Attila-díjas magyar író, költő, filmrendező
Hansági Ágnes irodalomtörténész, a Károli Gáspár Református Egyetem Magyar Nyelv, Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének habilitált egyetemi docense
Kovács István történész, író, polonista

Színházművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csizmadia Tibor Jászai Mari díjas színházi rendező, a Színház- és Filmművészeti Egyetem Színházművészeti Intézetének vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Szabó László kulturális manager, a Magyar Teátrumi Társaság titkára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Császár Angela Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész, az MMA rendes tagja
Cseke Péter színművész, DLA, a Kecskeméti Katona József Színház igazgatója, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Láposi Terka színházpedagógus, a Vojtina Bábszínház játszószínházának művészeti vezetője
Lőrinczy György, a Budapesti Operettszínház főigazgatója, művészet menedzser, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Színházművészeti Bizottságának tagja, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára

Táncművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Bozsik Yvette Kossuth-díjas, Érdemes művész balettművész, koreográfus, rendező, egyetemi tanár, a Magyar Táncművészeti Főiskola koreográfus tanszékének vezetője, a Bozsik Yvette Társulat vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Pataki András, a Szegedi Kortárs Balett igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Pártay Lilla Kossuth-díjas Kiváló Művész, a Magyar Állami Operaház örökös tagja-mesterművész, táncművész, koreográfus, a Nemzet Művésze, az MMA rendes tagja
Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Kiváló -, Érdemes Művész koreográfus, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Honvéd Együttes és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti vezetője, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Solymosi Tamás a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, Harangozó Gyula-díjas balettművész, a Magyar Állami Operaház balettigazgatója, az MMA Színházművészeti Tagozatának nem akadémikus köztestületi tagjainak közgyűlési képviselője
Vincze Balázs Harangozó Gyula-díjas, Imre Zoltán-díjas balettművész, koreográfus, a Pécsi Balett igazgatója, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Zeneművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Boronkay Antal zenetörténész, zenekritikus, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Vashegyi György karmester, az MMA levelező tagja
Zádori Mária énekművész, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Farkas Zsolt zongoraművész, a Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének tanára
Ifj. Sapszon Ferenc Kossuth-díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola alapítója és művészeti vezetője

Nem művészeti főtematikájú állandó kollégiumok

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személy: –

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a VERITAS Történetkutató Intézet főigazgatója, a Károli Gáspár Református Egyetem BTK Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
Gózon Ákos, Akadémiai-díjas és Hevesi Endre-díjas tudományos újságíró, az Élet és Tudomány főszerkesztője
ifj. Dr. Zlinszky János biológus, egyetemi docens, PPKE JÁK Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék

Könnyűzene Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dósa Richárd zenész, az Animal Cannibals alapító tagja, háromszoros Arany Zsiráf-díjas, VIVA Comet életműdíjas rapper

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Póka Egon zenész – zeneszerző, a magyar rockzene emblematikus alakja, a Kőbányai Zenei Stúdió Művészeti Szakképzőiskola alapító-igazgatója, Bluespatika Életműdíjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett, Weiner Leó-díjas zenepedagógus, Kőbánya díszpolgára
Spiegelhalter László VIVA Comet díjas zeneszerző, Vácrátót polgármestere, a MAHASZ elnökségi tagja, a Dj Szövetség alelnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Zsoldos Béla Liszt – díjas zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Kisszabó Gábor zenész, zeneszerző, kulturális menedzser, producer
Tóth Szabolcs zenész, zeneszerző, producer, a Sugarloaf zenekar alapítója

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Dr. Redl Károly, az Országgyűlési Könyvtár igazgatóhelyettese, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete alelnöke
Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke, az MMA levelező tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Szemadám György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, író, Magyarország Érdemes Művésze, a MMA elnökségi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, a Fiatal Írók Szövetségének elnöke
Pósa Zoltán Csaba József Attila-díjas, Bertha Bulcsu-, Szellemi Honvédelem-, Obersovszky Gyula-díjas, Péterfy Vilmos Életműdíjas, Rát Mátyás Életműdíjas, a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével kitüntetett író, költő, irodalomtörténész, az MMA köztestületnek, a Magyar Írószövetség választmányának tagja
Szögi László történész, levéltáros, könyvtáros, 1995-2013 a budapesti Egyetemi Könyvtár főigazgatója
Turczi István József Attila-díjas, Babérkoszorú-díjas és Prima Primissima díjas költő, író, műfordító, szerkesztő, egyetemi doktor, irodalomszervező, a Tipp-Cult Kiadó vezetője

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Tőzsér Istvánné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Megyei Könyvtár igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Bereczki Ibolya, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum ágazati feladatokat felügyelő főigazgató-helyettese
Hermann István, a Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára igazgatója 2017 februárjáig fizetés nélküli szabadságon

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személyek:

Szőnyiné Szerző Katalin Szabolcsi Bence díjas zenetörténész, az OSZK Zeneműtárának ny. vezetője, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Fodor Péter, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főigazgatója
Dr. Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója
Dr. Szabadi István, a Tiszántúli Református Egyházkerület Levéltára igazgatója, a MELTE elnöke
Dr. Tóth Arnold etnográfus, a miskolci Herman Ottó Múzeum igazgató-helyettese

Közművelődés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, kulturális szakértő, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Csengei Ágota közművelődési szakember, a keszthelyi Goldmark Károly Művelődési Központ igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Pál Miklósné, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Andrási Kata kulturális PR-szakember, a Polgári Magyarországért Alapítvány szervezési igazgatója
Bak Lajos Bessenyei György-díjas közművelődési szakember, kulturális szakértő, a kecskeméti Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója
Grúz Atilla közművelődési szakember, a kisgyőri Faluház- Művelődési Otthon és Könyvtár vezetője

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Igyártó Gabriella Pro turismo és Wlassics Gyula-díjas kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója, Mesterségek Ünnepe fesztivál igazgatója, Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Márta István Erkel díjas zeneszerző, a Magyar Fesztivál Szövetség elnöke, a Művészetek Völgye alapítója, kulturális menedzser- és főtanácsadó
Szigetvári József a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke, a Magyar Fesztivál Szövetség elnökségi tagja, a Barátság Kulturális Központ igazgatója, főiskolai oktató, Lukács Móric díjas, az EFFE díjas Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Horváth László producer, kulturális menedzser, fesztiválszervező, a Príma Primissima díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Harangozó Gyula Kossuth-díjas táncművész, koreográfus, a Szegedi Szabadtéri Játékok művészeti igazgatója
Tóth Tibor menedzser, koncertszervező, fesztiválszervező, Európa Legnagyobb Fesztivál díjas Sziget Fesztivál szolgáltatásfejlesztési vezetője, az Etalon Produkció Kft. ügyvezetője

Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Deme Péter bölcsészdoktor, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület elnöke

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Dr. Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese
Vukoszávlyev Zorán okleveles építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, a BME Építészettörténeti és Műemléki Tanszékének egyetemi doncense

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Prof. habil Dévényi Sándor DLA, Kossuth- és Ybl-díjas okleveles építészmérnök, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának egyetemi tanára

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Nagy Gergely építészmérnök, a PANNONTERV Budapesti Városépítési Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgatója
Dr. Szűcs Endre Europa Nosra és Ybl-díjas építész, műemlékvédelmi szakmérnök, az MMA rendes tagja, a Kós Károly Egyesülés tagja

Forrás: NKA

KULTer.hu Hír

szerző: KULTer.hu Hír
honlap e-mail
A KULTer.hu rendelkezésére bocsátott és a szerkesztőség által továbbszerkesztett, vagy a szerkesztőség által összeállított sajtóanyagok és a szerkesztőségi hírek megjelenési formája.

KULTprogramok

<< 2019. ápr. >>
hkscpsv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Események

In Internet Explorer versions up to 8, things inside the canvas are inaccessible!

Archívum