KULTer.hu - Teljes az 5. Friss Hús versenyprogramja
87689
post-template-default,single,single-post,postid-87689,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Teljes az 5. Friss Hús versenyprogramja

Közeledik az 5. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál, melyet március 29. és április 2. között a Toldi moziban rendeznek meg. A fesztivál programját új nemzetközi és magyar rövidfilmekből állították össze.

A nemzetközi versenyprogram három blokkjának válogatásában olyan filmek szerepelnek majd, mint az idén februárban a Berlinalén bemutatott The Rabbit Hunt, az Európai Filmdíjra jelölt és számos rangos nemzetközi díjjal kitüntetett Small Talk, a Kristály Medve díjas Balcony, vagy az idei Oscar-díjra jelölt La femme et la TGV és a Timecode című filmek, de bekerültek a válogatásba olyan alkotások is, amelyek a Sundance vagy a Cannes-i Filmfesztivál hivatalos programjaiban versenyeztek.

balcony1

A magyar programba összesen 36 filmet válogattak be. A hazai közönség a Friss Húson láthatja először Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című animációs filmjét, amelynek világpremierje az idei Berlinalén volt. Áprily Zoltán Ungvár című történelmi animációját a bristoli Encounters filmfesztiválon már látta a nemzetközi közönség, Magyarországon most lesz a premierje. A korábbi rövidfilmjeivel világszerte nagy sikereket arató, két évvel ezelőtti Friss Hús-díjazott Szilágyi Fanni két rövidfilmmel tér vissza a fesztiválra (A csatárnő bal lába életveszélyes, Minden vonal), de  mutatkozik be Tóth Barnabás, Szabó Simon és Hartung Attila új rövidfilmje is.

ungvar

Emellett számos figyelemre méltó alkotás került a versenyprogramba a hazai filmes oktatási intézményekből (Budapest Metropolitan Egyetem, ELTE, MOME, SZFE), valamint a Média Mecenatúra által támogatott filmek is megjelenési felületet kapnak.

A fesztivál programjának összeállítói idén először külön blokkot szenteltek magyar rendezők külföldön forgatott filmjeinek. Az Expats elnevezésű blokk nem versenyszekció, azonban egy közönségdíjat itt is kiosztanak majd.

csatarno

Az animációs és az élő szereplős filmek idén is közös blokkokban, de külön kategóriában versenyeznek. A fesztivál záróünnepségén idén három fődíjat osztanak ki: a legjobb magyar élőszereplős, a legjobb magyar animációs és a legjobb nemzetközi élőszereplős/animációs filmnek járó díjat, valamint díjazzák a legjobb magyar színészt és a legjobb magyar színésznőt is. Ezeken kívül több különdíjat is kiosztanak a filmfesztivál záróeseményén, a legígéretesebb 30 alatti rendezőnek járó OTP Junior díjat is odaítélik.

Kövesd figyelemmel a fesztivál folyamatosan frissülő Facebook-oldalát, ahol a vetítési időpontokat is láthatod!

frisshusi

A Friss Hús magyar válogatásának teljes programja:

A Birodalom utolsó napja (r. Halász Juli, Rubi Anna)
A csatárnő bal lába életveszélyes (r. Szilágyi Fanni)
Asszó (r. Fekete Tamás)
Balatoni jég (r. Szén János)
Balcony (r. Dell’Edera Dávid)
Csoszogj úgy (r. Szőcs Petra)
Ebéd előtt (Before Lunch) (r. Szabó Simon)
Egy karcolás (r. Császár Dániel)
Enyhén sós (r. Nagy Zoltán)
Földiek (r. Freund Ádám)
Graffiti (r. Barcsai Bálint)
Grand Prix (r. Sós Bálint Dániel)
Képzeletibeli barátok klubja (r. Szabó Saci)
Kisegér (r. B.Nagy Ervin)
Kockaember (r. Dombrovszky Linda)
Kötelék (r. Wunder Judit)
Kötött pálya (r. Mayer Bernadett)
Láthatatlanul (r. Szentpéteri Áron)
Légmell (r. Fatér Ambrus)
Legyetek egyszerűek akár a galambok (r. Lukács Mihály)
Lufi (r. Pusztai Ferenc)
Minden vonal (r. Szilágyi Fanni)
Nem történt semmi (r. Csoma Sándor)
Non-Places: Beyond the Infinite (r. Lichter Péter)
Paparazzi (r. Hartung Attila)
Partizánok (r. Szonja Szabó)
Peron  (r. Csata Hanna)
Superbia (r. Tóth Luca)
Uchebnik (r. Csicskár Dávid)
Ungvár (r. Áprily Zoltán)
Van egy határ (r. Tóth Barna)
Vér-erdő (r. Dobi Ferenc)
Vulkánsziget (r. Lovrity Anna Kata)
Welcome (r. Balázs Dudás)
Wellness (r. Szabó Virág)
Záridő (r. Reich Dániel)

Az Expats szekció programja:

A legvidámabb barakk (r. Varga Noémi)
Dark Chamber (r. Banovits Ottó)
Kényelmetlen kényelem (r. Fillenz Ádám)
Las Meninas (r. Béres Dániel)
Squamanciation (r. Varsányi Péter)
The Wild Boar (r. Szederkényi Bella)
Way Out (r. Steinmetz Anikó)

A nemzetközi válogatás programja:

10 Buildings Away (r. Miki Polonski)
Analysis Paralysis (r. Anete Melece)
Balcony (r. Toby Fell-Holden)
Cracks (r. Koen Van Sande)
Fantasia (r. Teemu Nikki)
Glass House (r. Nicolai Berg Hansson, Erik Ivar Sæther)
Happy End (r. Jan Saska)
La femme et la TGV (r. Timo von Gunten)
Latchkey Kids (r. Elad Goldman)
Nazha (r. Remi Itani)
OS Love (r. Luc Gut)
Parent, Teacher (r. Roman Tchjen)
Small Talk (r. Even Hafnor)
Sweet Maddie Stone (r. Brady Hood)
The Rabbit Hunt (r. Patrick Bresnan)
The Reflection of Power (r. Mihai Grecu)
Timecode (r. Juanjo Giménez Peña)
Umpire (r. Leonardo van Dijl)

KULTer.hu Hír

szerző: KULTer.hu Hír
honlap e-mail
A KULTer.hu rendelkezésére bocsátott és a szerkesztőség által továbbszerkesztett, vagy a szerkesztőség által összeállított sajtóanyagok és a szerkesztőségi hírek megjelenési formája.

KULTprogramok

<< 2019. nov. >>
hkscpsv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

In Internet Explorer versions up to 8, things inside the canvas are inaccessible!

Archívum